Kurz MÉDIÍ

11. - 16. 7. 2016

ÚVODNÍ POPIS KURZU: "Cílem mediálního kurzu bylo naplno se seznámit s principy činnosti redaktora a moderátora. Čas a pozornost lektoři věnovali jak práci žurnalistické (jejímž výstupem byly jako loni noviny Kurzů NAPLNO a správa oficiální facebookové stránky kurzů), tak i technikám mluvení a vystupování na veřejnosti (i letos účastníci moderovali závěrečné vystoupení Kurzů NAPLNO). V průběhu týdne mediální skupina navštívila redakci Jihlavských listů a Jihlavacity.cz a vstoupila do éteru Českého rozhlasu REGION."

 

LEKTOŘI

Jakub

Novák

Jaroslav

Plvan

   

FOTOGRAFIE

   

DEN PÁTÝ

Čtvrtý den práce s odměnou :-)

Čtvrtek byl pro média dnem rozhlasového vysílání, pro filmaře dnem natáčení do ranních hodin. Muzikál protančil další boty, ale ani herci nejsou pozadu. Po dni plném práce nás večer čekala odměna v podobě divadelního představení Batosnění a StarVrz. Batosnění je jediným představením v České republice pro děti od deseti měsíců do tří let. Mohli jsme díky němu nahlédnout do světa batolat a vidět neobvyklý způsob komunikace v podání absolventů DAMU. StarVrz je pocta béčkovým až céčkovým sci-fi filmům. Po představeních jsme se všichni společně odměnili v kavárně Etage.

Za redakci médií Lukáš Marek a Jonáš Abraham

   

DEN DRUHÝ

Ještě plní energie...

Dnes je za námi už druhý den tvrdé práce! Absolvovali jsme kurz zdravovědy, exkurzi v redakci Jihlavacity.cz, trénink emocí, focení, zpívání, tancování, natáčení a spoustu dalších aktivit. Navíc nás čeká první večerní výuka do pozdních (možná až ranních) hodin. Tak nám držte palce, ať to zvládneme ;-) Od speed datingu ze včerejšího večera se již všichni známe a to nám dává ještě větší motivaci jít do dalších dnů NAPLNO! Koukněte se na fotky, jak nám to dneska šlo ;-)

Za obor média Jonáš Abraham

   

DEN PRVNÍ

Už zase? A podruhé?

Ano, je to tak! V Jihlavě se opět sešli mladí činoherní herci, příznivci alternativního herectví, zpěváci, tanečníci a moderátoři. Řeč je o druhém ročníku kurzů NAPLNO 2016. Čeká je 6 dní tvrdé a těžké práce, ale jak sami říkají, jsou odhodlaní jít do toho Naplno! Tak jim držte palce a fanděte :-) A já přidávám fotky z prvního dne, tak nás nezapomeňte sledovat ;-)

Za mediální dílnu Jonáš Abraham

PRÁCE OBORU: FULLLIST

   

ZÁVĚREČNÝ VÝSTUP

Moderátorské výstupy ze závěrečné prezentace Kurzů NAPLNO můžete vidět vždy na začátku záznamů z jednotlivých oborů. Podívejte se na odkaz k činohře, alterně a muzikálu. :)

   

DEN ČTVRTÝ

Jsme v polovině.

Vážení fanoušci, Kurzy NAPLNO se včera ve 14:31 přehouply do své druhé poloviny. Nebyl čas bilancovat, protože nás čekalo ještě příliš práce. Měli jsme napilno. Navštívili jsme redakci Jihlavských listů a byli odměněni jejich speciální stránkou pro návštěvníky, do které byla zakomponována naše fotka. Přes den jsme se věnovali rétorice a po večeři psali články pro Vás. Po desáté hodině večerní jsme chystali exkluzivní rozhovor do našich novin, které budou k dostání na sobotní závěrečné prezentaci Kurzů NAPLNO. Všechny obory se včera aktivně připravovaly na sobotní přehlídku, dokonce i film začal natáčet! Zkrátka to vzalo dobrý směr a věřím, že výsledek uvidíte na vlastní oči v sobotu od 14:00 na Malé scéně Horáckého divadla Jihlava.

Za redakci médií Lukáš Marek

   

Lukáš Marek a Jonáš Abraham - účastníci mediální dílny Kurzů NAPLNO, kteří dnes o náplni a atmosféře jihlavských kurzů hovořili s Tamarou Peckovou v Českém rozhlase Region.

   

DEN TŘETÍ

   

DEN PRVNÍ

Naše redakce už jede Naplno!

Jsme sice početně malá redakce, zaručujeme ale nezávislost a odhodlanost a v naší práci nás rozhodně nic nezastaví! Každý den Vám budeme z našeho „newsroomu„ přinášet to nejdůležitější z letošních kurzů NAPLNO…. S námi budete vždy v obraze :-)

Za redakci mediální dílny Lukáš Marek

   

ÚČASTNÍCI

Jonáš Abraham
Lukáš Marek

   

BONUSY

aneb Co se nevešlo do novin

>>> "Práce v médiích je řehole", prozradil nám šéfredaktor Jihlavacity.cz Michal Kolařík

>>> Celý rozhovor s Jaroslavem Slánským a Zbigniewm Kalinou

>>> FULLLIST v ČB verzi (.PDF)